Witajcie Najmilsi, dzisiaj chciałabym się Wam pochwalić ukończonym kolejnym wyzwaniem z naszej listy Challenge 21, Wyzwaniem nr. 10 – ZWIERZĘTA.

W przeciągu ostatniego roku przy różnych okazjach rodzice zapoznawali mnie z wieloma gatunkami zwierząt . Były i robaki, i gady, ptaki oraz ssaki. Zwierzątka małe i duże. Te oswojone – domowe, i te dzikie i mniej spotykane. Założeniem było poznanie 21 różnych zwierzaków, ale sumie to chyba poznałam ich nawet więcej.

My sami mamy w domu kotkę o imieniu Lily. Na obecną chwilę nie żyję z nią w dobrej komitywie… jakoś Lily nie przepada za moimi „pieszczotami” i za każdym razem, gdy próbuję się tylko do niej tylko zbliżyć to ona szybko „daje nogę”.

Wracając do naszego wyzwania o zwierzętach, to pewnie pomyślicie, że wystarczyłoby pójść raz do ZOO, obejrzeć kilka gatunków zwierząt i zadanie byłoby ukończone, ale nie, to zabrałoby nam cały urok zabawy oraz byłoby drogą na skróty…a dobrze wiecie, że my takich skrótów nie uznajemy!!

Rodzice, przy każdej nadarzającej się okazji, pokazywali mi zwierzątka, pozwalali czasem ich dotykać, a nawet naśladowali ich głosy! Zwierzęta domowe poznałam m.in. u kuzynostwa – ktore ma królika oraz u dziadków Świejkowskich, którzy mają pieski i kotki.

Inne znowu poznawałam na farmie, gdzie hodują trzodę domową, na pastwisku, łące czy w zagrodzie (czyli w ich naturalnym środowisku).

Te najbardziej egzotyczne i dzikie zwierzęta widziałam w tym roku na Teneryfie w LoroParque. Bardzo przyjemne miejsca, gdzie hoduje się, rozmnaża i dba o zagrożone wyginięciem gatunki.

Tam też widziałam jedno z największych stworzeń na świecie – orkę. Muszę Wam powiedzieć, że pomimo swojej wagi i gabarytów jest niesamowicie zwinna i szybka i bardzo trudno jest ją uchwycić na zdjęciu.

Zapraszam Was do galerii poniżej, abyście mogli sami zobaczyć z jakimi zwierzątkami udało mi się zapoznać.

Musicie przyznać, że róznorodnośc gatunków/rodzajów zwierzątek jest dośc spora, a niektóre z nich nie są wcale takie oczywiste, by zapoznać z nimi takiego maluszka jak ja!

A Wy, też lubicie zwierzątka?!

Ściskam, Wasza Laurka!

Social Media